umowa kupna sprzedaży samochodu

Nie kupuj auta samodzielnie


Nie kupuj auta samodzielnie. Weź ze sobą zaufaną osobę, najlepiej, jeśli ta zna się na samochodach. We dwoje zawsze raźniej. Może twój przyjaciel zauważy coś, czego ty nie wypatrzyłeś. Okazje bywają bardzo zgubne. Na promocje i obniżki cen nabieramy się niemalże każdego dnia. Idąc do marketu po codzienne zakupy, po oczach rażą nas przeróżne okazje. Zamiast z najpotrzebniejszymi artykułami spożywczymi czy przemysłowymi, wracamy z całą górą niepotrzebnych rzeczy, które kupiliśmy tylko dlatego, że w sklepie była promocja.

Dopiero w domu, okazuje się, że na produkcie wygasła już data ważności, reklamowany przysmak okazał się po prostu niesmaczny. Wówczas dochodzimy do wniosku, że niepotrzebnie wydaliśmy tyle gotówki. Można było wcześniej zastanowić się i dopiero dokonać wyboru. Podobnie jest w przypadku zakupu samochodu. Jeśli zauważymy, że na aucie widnieje tabliczka z napisem „Okazja”, omijajmy pojazd szerokim łukiem, chyba, że sprzedający ma nóż na gardle i musi jak najszybciej spieniężyć auto. Nie dajmy się nabrać na promocje. Może się okazać, że samochód jest wadliwy, niesprawny czy co gorsza, kradziony. Chyba nie chcemy mieć problemów z prawem?

Obowiązki kupującego i sprzedającego

jak kupić auto
Umowa kupna sprzedaży samochodu wiąże się z pewnymi obowiązkami, zarówno dla sprzedającego pojazd, jak i dla kupującego auto. Kupujący musi zarejestrować nabyte cztery kółka w Wydziale Komunikacji, w ciągu trzydziestu dni od daty podpisania umowy.

Umowa kupna sprzedaży samochodu powinna być sporządzona w formie pisemnej. Ponadto, winna być wystawiona w dwóch identycznych egzemplarzach. Po jednej umowie dla każdej ze stron. Umowa kupna sprzedaży samochodu musi zawierać konieczne informacje dotyczące sprzedającego i kupującego auto, tj. datę, dane personalne obu stron – imiona i nazwiska, adresy zameldowania, NIP – y, PESEL – e, serie i numery dokumentu tożsamości oraz podpisy każdej ze stron. Umowa kupna sprzedaży samochodu zmusza kupującego do zmian. Nowy właściciel auta musi zdecydować czy chce pozostawić aktualne ubezpieczenie samochodu, tzw. OC w zakładzie ubezpieczeń, w którym wykupił je poprzedni właściciel pojazdu. Wszystko zależy od ciebie. Możesz zatrzymać ubezpieczenie, bądź zrezygnować z niego i wykupić je w zupełnie innym zakładzie ubezpieczeń. Wybór należy do ciebie.

Nie daj się oszukać !

umowa sprzedaży auta
Umowa kupna sprzedaży samochodu to porozumienie obu stron. Zarówno sprzedający jak i kupujący muszą spełniać pewne kryteria, by mogło dojść do transakcji. Sprzedający powinien wystawić auto sprawne i wyposażone we wszystkie konieczne dokumenty, kupujący natomiast winien dysponować odpowiednią kwotą. Wówczas można dokonać transakcji, jaką jest umowa kupna sprzedaży samochodu. Wzór takiej umowy można pobrać ze strony internetowej.

Umowa kupna sprzedaży samochodu to bardzo poważny interes. Gdy ktoś zamierza kupić auto, chce, by wszystko poszło zgodnie z jego planem. Podobnie myśli sprzedający, który za odpowiednią kwotę chce odprzedać auto. Ważne, by każdy był zadowolony i nie czuł, że druga strona w perfidny sposób go oszukała. Watro zatem dobrze się zastanowić, zanim podpiszemy dokument, jakim jest umowa kupna sprzedaży samochodu. Wzór wyszukaj w Internecie, wydrukuj go i zapoznaj się z jego treścią. Nie daj się oszukać! To dotyczy każdej ze stron.

Umowa kupna sprzedaży samochodu - wzór do pobrania


Zapraszamy Państwa do pobrania wzoru umowy kupna sprzedaży samochodu w formacie PDF. Taki wzór należy wydrukować, wypełnić i czytelnie podpisać.

umowa kupna sprzedaży samochodu wzór